Ogłoszenia

WYCIECZKA SZKOLENIOWA KLASY 3F NA WYSTAWY: „KOSMOGONIA” ORAZ „XXII PODKARPACKIE KONFRONTACJE FOTOGRAFICZNE”

Dnia 25 kwietnia br. uczniowie klasy 3f w ramach innowacji „Wycieczki szkoleniowe dla technika reklamy” udali się do Filharmonii Podkarpackiej, aby obejrzeć wernisaż „Kosmogonia” oraz do Wojewódzkiego Domu Kultury, aby obejrzeć wystawę „XXII Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne”.

Wystawa „Kosmogonia” to zaledwie część fotografii wykorzystanych w albumie pod tym samym tytułem, poświęconym miłości Krzysztofa Pendereckiego do muzyki i natury. T

en swoisty artystyczny dyptyk składa się z fotografii autorstwa Janusza Marynowskiego i Tamary Pieńko, które współtworzą czarno-biały obraz pozornie osobnych, a jednak niezwykle spójnych i uzupełniających się światów. Stanowią nacechowaną emocjami artystyczną dokumentację muzyczno-ogrodowej partytury „napisanej” przez Pendereckiego. Projekt powstał z okazji 90. urodzin Maestra.

Wystawa „Konfrontacje Fotograficzne” obejmuje 376 zdjęć wykonanych przez 138 fotografów z 19 podkarpackich kół, klubów i grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych. Ekspozycja prezentuje dorobek twórczy Podkarpacia, a Konfrontacje kolejny raz są okazją do porównania umiejętności artystów fotografii i miłośników tej dyscypliny sztuki.

Organizatorzy wyjścia i opiekunowie wycieczki: Agnieszka Belcer, Edyta Kraska

Dostępność strony