Aktualności

WYJŚCIE KLASY PATRONACKIEJ 5 ES NA CIEKAWĄ LEKCJĘ ANGIELSKIEGO, WSIiZ

W dniu 12 stycznia 2024 r. klasa 5 ES, wraz z opiekunami: K. Winiarską i K. Dawidowską, wzięła udział w anglojęzycznych lekcjach kulturowych, w ramach podpisanego Porozumienia z Zakładem Filologii Angielskiej, WSIiZ o klasach patronackich.

Zajęcia otworzyła dr Paula Wieczorek, adiunkt Zakładu Filologii Angielskiej, a cele główne zajęć zrealizował Tendai Mashipe, prezentując kulturę i tradycje Zimbabwe.

Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas wieloaspektowego panelu dyskusyjnego, zadając liczne pytania i opowiadając prowadzącemu o polskich aspektach kulturowych, takich jak muzyka, kuchnia czy literatura.

Praktyczne użycie języka angielskiego podczas dyskusji z obcokrajowcem uświadomiło uczniom, że znajomość języka otwiera drzwi na świat, a posiadanie kompetencji miękkich, takich jak otwartość i komunikatywność oraz szacunek do drugiego człowieka definiują nas jako ludzi.

Organizator wyjścia: mgr Angelina Tabor

Koordynator porozumienia z ramienia WSIiZ: dr Paula Wieczorek

Koordynator porozumienia z ramienia szkoły: mgr Katarzyna Dawidowska.

Dostępność strony