Aktualności

wyjście na dni otwarte Jednostki Wojskowej

„Zawsze Gotowi – Zawsze Blisko”
Dnia 27 października uczniowie klas 3 ds i 3 es udali się na dni otwarte Jednostki Wojskowej. Uczestnicy spotkania zapoznali się z zadaniami i działalnością Wojsk Obrony Terytorialnej. Dowiedzieli się także, co należy zrobić, by rozpocząć służbę oraz jak przebiega szkolenie kandydatów. Uczniowie mieli również okazję przekonać się, że wyposażenie żołnierza jest dużo cięższe od szkolnego plecaka, a oddanie celnego strzału – dużo trudniejsze niż strzelanie na klasówce. Mimo to zainteresowanie naszej młodzieży było ogromne i na pewno w niejednym sercu narodziła się chęć wstąpienia do Brygady.
Opiekunowie grupy: p. Anna Górniak, p Renata Skoczylas, p. Magdalena Bira

 

W dniu 27.10.2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniach otwartych Jednostki Wojskowej w Rzeszowie. Celem spotkania było zapoznanie się ze specyfiką służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Podczas spotkania poruszane były kwestie „kto może zostać żołnierzem, jakie musi spełniać kryteria aby móc wstąpić do służby”. Ważnym punktem programu był pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu brygady, jak również dla chętnych możliwość przetestowania broni.

Pobyt w Jednostce Wojskowej był bardzo interesującym doświadczeniem. Młodzież miała okazję poznać podstawowe zadania wojska obrony terytorialnej, struktury, sekcje, a także jak wygląda kilkudniowe szkolenie, które musi przejść każdy żołnierz ubiegający się do wstąpienia.

Opiekę na nad uczniami sprawowały, pani Agnieszka Wójcik, pani Patrycja Wiącek.

Dostępność strony