Wyjście na WSIZ i Politechnikę Rzeszowską

W dniu 9.03.2023 r. klasy 3c i 4cs wzięły udział w wydarzeniu edukacyjnym „Aviation Career Day”, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania.

Uczniowie wysłuchali 3 prelekcji:

1. Największe porty lotnicze – gdzie będziemy pracować za kilka lat?

2. Aviation management – dlaczego warto do nas dołączyć?

3. One size does not fit all – ciekawostki z linii lotniczych, o których moglibyście nie wiedzieć.

Uczniowie zapoznali się również z ofertą stoisk wystawienniczych, między innymi: Lot, Boeing, Coral Travel, Lufthansa, MTU Aero Engines.

Następnie udaliśmy się na Politechnikę Rzeszowską, gdzie razem z klasą 4bs wzięliśmy udział w wydarzeniu Erasmus Cafe, zorganizowanym przez Politechnikę Rzeszowską oraz koła naukowe Politechniki.

Celem tego spotkania było nawiązanie kontaktu ze studentami z Nigerii, Hiszpanii, Niemiec, Anglii i innych krajów, którzy studiują na Politechnice Rzeszowskiej w ramach projektu Erasmus, degustacja potraw oraz konwersacje w językach obcych.

Opiekunowie:

Celina Jagiełowicz-Ryznar