Aktualności

WYKŁAD NA POLITECHNICE

W piątek 18 listopada 2022r. klasa 4cg z Zespołu Szkół nr 3 im. T. Rylskiego w Rzeszowie pod opieką p. Michaliny Chudzik udała się na Politechnikę Rzeszowską im. I. Łukasiewicza, by wziąć udział w wykładzie poświęconym lotnictwu. Zajęcia na temat „Współczesnego wyposażenia samolotu”, które poprowadził dr inż. Józef Grzybowski, odbyły się w Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Podczas spotkania omówione zostały wybrane systemy (w tym służące zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie lotu), takie jak Flight Reconfiguration System, który służy wspomaganiu decyzji nawigacyjnych. Przedstawiono też różne przyrządy pokładowe, jak: radiowysokościomierz, prędkościomierz, wariometr, rejestrator danych czy autopilot. Wykład wzbogacony został pokazem przykładowych urządzeń oraz prezentacją multimedialną. Pod koniec zajęć uczniowie mieli możliwość zadać prowadzącemu pytania na temat pracy i wyposażenia samolotów.

Dostępność strony