Aktualności

Z WIZYTĄ NA LOTNISKU KRAKÓW-BALICE

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice był celem wycieczki uczestników Koła Runway dnia 24 marca 2022r.

Ponad 6-godzinna wycieczka obejmowała zwiedzanie Centrum Edukacji  Lotniczej,  a w tym lekcję tematyczną prezentującą zawody na lotnisku, a także lekcję o pogodzie i komunikacji w lotnictwie. Uczniowie pozyskali również solidną porcję wiedzy o planowaniu lotu i wyważaniu samolotu. Podczas pracy w zespołach, wykorzystując mapy lotnicze, planowali lot z Krakowa do Radomia. Do ich zadań należało stworzenie planu lotu, obliczenie niezbędnego paliwa oraz dokonanie wyważenia samolotu.

Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie terminala pasażerskiego. Jednak ogromnym przeżyciem dla uczestników było wejście na taras widokowy, skąd mogli obserwować lądujące i startujące samoloty. Ten niecodzienny widok był niewątpliwie największą atrakcją tego dnia.

Zmęczeni, pełni wrażeń i nowej wiedzy wrócili do domu…

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.

 

Organizatorem i opiekunem wycieczki była dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar oraz mgr Marcelina Błońska.

 

 

Dostępność strony