Aktualności

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „WŁOSKI STAŻ OKNEM NA SWIAT”

W sobotę 25 czerwca, wróciła ostatnia grupa realizująca praktyki zawodowe we włoskim Rimini. W projekcie uczestniczyli uczniowie kształcący się w trzech zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych. Podczas dwutygodniowego pobytu, zdobywali swoje pierwsze międzynarodowe doświadczenia na lotnisku, w agencjach reklamowych i restauracjach.  Młodzież zrealizowała zaplanowane w projekcie zadania, zdobyła cenne doświadczenia zawodowe, które w przyszłości będą pomocne w znalezieniu wymarzonego miejsca pracy.

 

Podczas dni wolnych, uczniowie realizowali program kulturowy. Zwiedzili San Marino, a także historyczne centrum Rimini, m.in: zabytkową Starówkę, katedrę Tempio Malatestiano (Świątynię Malatestów), dziedziniec biblioteki Gambalunga, Arco d’Augusto (łuk triumfalny), Corso d’Augusto, Ponte di Tiberio, Piazza Tre Martiri, Corso d’Augusto, Castello Sismondo oraz plac Piazza Cavour.

Korzystając ze słonecznej pogody, trudno było się oprzeć schładzającej kąpieli w morzu.

Na zakończenie praktyk, podczas uroczystej kolacji wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty, potwierdzające zrealizowanie praktyk i nabycie umiejętności zawodowych,  pomocnych  w zdobyciu pracy nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.

Podczas całego pobytu, uczniowie nauczyli się samodzielności i odpowiedzialności, a także radzenia sobie w nowych, czasem trudnych sytuacjach. Przekonali się również, jak ważną rolę odgrywa znajomość języka obcego. Doświadczenie zdobyte podczas praktyk, na pewno pomoże w przyszłej karierze zawodowej oraz wpłynie na lepsze i skuteczniejsze funkcjonowanie na rynku pracy. Wyjazd do Rimini to nie tylko nowe doświadczenia, ale również wspaniała, niezapomniana przygoda.

 

Opiekunowie grupy: Celina Jagiełowicz-Ryznar, Małgorzata Pabjańska.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym.

Dostępność strony