Zmagania hotelarzy

W okresie świąteczno- noworocznym odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tytuł przewodni tegorocznej edycji to „Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii”.

Naszą szkołę reprezentowały w tym etapie dwie uczennice: Weronika Pado z klasy 2 ag oraz Julia Tomasik z klasy 4c. Mimo, iż data i forma (on-line), wymagały od uczestników dużej koncentracji i samodyscypliny, w wydarzeniu wzięło udział ok. 160 osób z całej Polski. Na 60 możliwych do uzyskania punktów z testu, najlepsi uczniowie zdobyli 55 punktów (najsłabszy wynik to 11 punktów). W tej edycji Olimpiady do zakwalifikowania się do etapu centralnego należało zdobyć co najmniej 47 punktów. Obie nasze uczennice zdobyły po 46 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem, ale trochę za niskim niestety, aby znaleźć się w najlepszej trzydziestce. Zabrakło 1 punktu, szkoda☹. Weronika jest dopiero w drugiej klasie, więc ma jeszcze szanse, aby powalczyć w przyszłym roku.

W tym samym okresie odbył się Ogólnopolski Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”.

Naszą szkołę reprezentowało w nim dwoje uczniów: Angelika Pitaś z klasy 3c oraz Mateusz Lonc z klasy 2 ag. Tym razem do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 13 osób z całej Polski.

Mateusz Lonc znalazł się na czternastym miejscu, więc i tu zabrakło trochę szczęścia☹, a Angelika znalazła się kilka miejsc za nim. Oboje wykazali się duża wiedzą i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się im zajść jeszcze dalej.

Tak więc nasi młodzi hotelarze, a szczególnie uczniowie klasy 2ag, bardzo dobrze reprezentują szkołę, nie boją się rywalizacji i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będą odnosić sukcesy, bo potencjału im nie brakuje. No cóż, nie zawsze się wygrywa, ale jeśli bierze się udział w konkursach o ogólnopolskim zasięgu i nie odstaje się od czołówki, to też może dostarczyć satysfakcji i mobilizować do dalszej nauki.