Kursy

Kurs barmański I stopnia
Celem edukacyjnym jest zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie pracy na stanowisku barmana. W trakcie szkolenia uczestnicy nabywają wiedzę z zakresu sposobu obsługi klienta, dress code’u, podstawowych zasad savoir-vivre w pracy barmańskiej, a także zasad organizacji i wyposażenia barów, wymaganego sprzętu i urządzeń niezbędnych do pracy na stanowisku barman. Ponadto uczestnik zdobywa wiedzę dotyczącą rodzajów napojów alkoholowych i napojów mieszanych. W obszarze umiejętności uczestnik poznaje urządzenia i przyrządy niezbędne do wykonania drinków i koktajli, a także sposoby rozróżniania rodzajów alkoholi oraz umiejętność ich prezentacji i sprzedaży. Najbardziej istotnymi umiejętnościami, które zdobywa uczestnik są sposoby przyrządzania koktajli alkoholowych i mieszanych.

W zakresie kompetencji społecznych uczestnik poznaje nowoczesne standardy pracy w zawodzie barmana i uświadamia sobie także potrzebę ciągłego doskonalenia i dokształcania. Szkolenie zapewnia uczestnikom odpowiednie umiejętności, a także wiedzę i kompetencje niezbędne do pracy w zawodzie. Program szkolenia przygotowany jest na podstawie zasad i wytycznych International Bartenders Association (IBA) oraz Stowarzyszenia Polskich Barmanów (SPB-PBA).

Zakończony egzaminem przeprowadzonym przez zewnętrzną instytucję certyfikującą – SPB-PBA nadaje kwalifikacje zawodowe. Uczestnik nie ponosi kosztów, zarówno kurs jak i egzamin są bezpłatne. Kurs barmański ukończyło 50 uczniów.

Dostępność strony