Biolimpiada 2024

Właśnie zakończył się konkurs biologiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych

„Biolimpiada 2024” pod hasłem „Hormony rządzą!”,

którego organizatorem była Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Konkurs poprzedzony był serią pięciu wykładów, prowadzonych przez kadrę naukową WSIiZ w Warszawie, które były dostępne dla uczestników na platformie Clickmeeting. Tematyka wykładów:

1.      Hormony i neurohormony

2.      Rola układu hormonalnego w utrzymaniu homeostazy

3.      Stres. Układ hormonalny. Skóra

4.      Hormony tkankowe

5.      Jak wpływają na nas hormony ?

W konkursie wzięło udział  piętnastu uczniów z naszej szkoły z klas: 5as, 5bs, 4as i 1a. Konkurs składał się on z dwóch etapów:

·       I Etap – Test wiedzy online, w którym należało odpowiedzieć na 60 pytań w najkrótszym czasie. Karolina Pawłowska z klasy 1a zdeklasyfikowała wszystkich startujących uczestników, z całej Polski (ponad 500 uczniów) i z wynikiem 52/60 punktów w czasie 24 min (drugi wynik był o 14 minut gorszy) zajęła I miejsce  I Etapu.

·       II Etap – Finałowy, w którym 20 uczestników miało wykonać poster naukowy związany z wiedzą o hormonach, zgodny z tematyką Konkursu. Z dwudziestu nadesłanych posterów, do finałowej piątki została zakwalifikowana praca, również naszej uczennicy Karoliny Pawłowskiej z klasy 1a, pt.: „Hormony tkankowe odpowiedzialne za regulację łaknienia”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku, Karolinę zobaczymy w gronie Zwycięzców.

Koordynatorami konkursu były: Katarzyna Fąfara- Czuryło i Małgorzata Wojtala