ERASMUS+ X 2015

erasmus-logo

„ Mobilni zawodowo – otwarci na Europę”
Bułgaria – Sofia
30.09.2015 -29.10.2015

image289629
Staż zagraniczny realizowała druga grupa 15 uczniów, kształcących się w trzech zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych

oraz technik organizacji reklamy.
Uczestnicy stażu:
Technik hotelarstwa
Andżelika Sojka, Ewelina Majka, Katarzyna Puczkowska, Katarzyna Siorek, Sebastian Kotliński
Technik żywienia i usług gastronomicznych
Grzegorz Gaweł , Justyna Jacek, Mateusz Mach , Ewelina Rożek, Magdalena Kaszuba
Technik organizacji reklamy
Paulina Skrabucha, Karolina Osypka , Natalia Skóra, Agata Pilińska , Kinga Łuszczyńska
Opiekun grupy: Marta Brud

kingaiNatalia        image289229        StudioprotoPS        Karolina2

kasia        Andzelika        EwelinaRoBFek        Justyna    Ibiskuchnia     KasiaSior        Sebastian       EwelinaMajka

Uczniowie odbywali praktyki w hotelach BudaPest i Ibis oraz w dwóch agencjach reklamowych; ID Print i Studio Proto. W trakcie stażu pod okiem opiekunów uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności określone w programach praktyk. Nowe, zdobyte doświadczenie z pewnością pomoże uczniom w zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zwiększy ich szanse na rynku pracy. Stażyści udoskonalili również komunikację w języku angielskim oraz poznali słownictwo zawodowe w języku bułgarskim . W czasie wolnym zwiedzali stolicę Bułgarii, byli na wycieczkach w Boyanie, Ryle    i Płowdiw. Poznali historię i kulturę Bułgarii. Organizacja przyjmująca zorganizowała wieczór bułgarski w stylowej karczmie, gdzie stażyści mieli okazję skosztować tradycyjne potrawy bułgarskie. Pięciu uczniów po raz pierwszy w życiu brało udział w wyborach do sejmu i senatu w ambasadzie polskiej w Sofii. Z żalem opuszczaliśmy Sofię i poznanych tam ludzi.

Plovdiv4      Sofiacerkiew      9      Boy      5     
Plovdiv6

  Sofia29     image289729      zpoo


 RylskiMonas      bulw       bulw

wybor

Dostępność strony