Aktualności

Kosmiczny Konkurs POLSA!

W dniach 20 -25 stycznia 2022r. odbyła się kolejna edycja Kosmicznego Konkursu POLSA.

W tym roku Polska Agencja Kosmiczna POLSA obchodziła dziesięciolecie przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Przypominamy, że zadaniem POLSY jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez realizację priorytetów Polskiej Strategii Kosmicznej.

Odpowiada ona za promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i za granicą. POLSA prowadzi również działania związane z  informacją i edukacją nt. wykorzystania technologii satelitarnych (m.in. nawigacji, obserwacji i komunikacji) w gospodarce, administracji i w życiu codziennym.

W konkursie udział brali uczniowie klas lotniczych  naszej szkoły.

Zwyciężczynią została Emilia Sikora, uczennica klasy 3cg na kierunku technik lotniskowych służb operacyjnych. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Dostępność strony