Aktualności

Lekcja włoskiego w terenie

LEKCJA WŁOSKIEGO W TERENIE

Dnia 4 października 2022 r. klasa 2b z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie wzięła udział w terenowej lekcji języka włoskiego. Uczniowie pod opieką pani Danuty Chmury i pani Michaliny Chudzik udali się do zlokalizowanej przy rzeszowskim Rynku restauracji „Italia da bere”, prowadzonej przez rodowitego Włocha. Młodzież przez całe spotkanie ćwiczyła umiejętności językowe poprzez zamawianie oraz opłacanie posiłków i napojów, zadawanie pytań właścicielowi lokalu i tłumaczenie udzielonych przez niego odpowiedzi oraz wspólne śpiewanie włoskich piosenek podczas zabawy w karaoke.

Zorganizowana przez panią Danutę Chmurę lekcja włoskiego w terenie, poza walorami dydaktycznymi pomogła też uczniom zrozumieć wartość rozwijania kompetencji językowych, oswoić lęk przed używaniem języka obcego w życiu codziennym oraz poczuć i docenić specyfikę włoskiej kultury. Zajęcia wywarły również pozytywny wpływ na integrację klasową.

Dostępność strony