Narodowe Czytanie

W sobotę 9 września 2023 r., przedstawiciele naszej szkoły, jak co roku, włączyli się w ogólnopolską akcję czytelniczą pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczna 12 edycja Narodowego Czytania miała przybliżyć powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, która ciągle zachwyca pięknymi opisami panoramy i folkloru Kresów, pobudza do refleksji nad historią naszej ojczyzny na tle pogmatwanych losów Bohatyrowiczów i Korczyńskich.

W czytelni Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie młodzież rzeszowskich szkół średnich prezentowała umiejętności pięknego czytania. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5ds i 5cs. Odczytali fragmenty powieści, a następnie z opiekunką p. Urszulą Kozubal wspólnie tworzyli kwiaty z bibuły tzw. nieśmiertelniki.