Olimpiada hotelarska

Mateusz Lonc z klasy 4ag jednym z najlepszych uczniów hotelarstwa w Polsce.

W dniach 29-31.03.2023 Mateusz Lonc wziął udział w finale Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, która odbyła się w Warszawie. Motto olimpiady brzmiało: Hotele są tak dobre, jak ludzie, którzy w nich pracują.

Najpierw, w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej Mateusz rozwiązywał test i wykonywał dokumentację do zadania praktycznego obejmującą zagadnienia związane z hotelarstwem. Na tym etapie poszło mu bardzo dobrze i w rezultacie znalazł się w ścisłej czołówce 16 laureatów konkursu. Tytuł laureata umożliwi mu uzyskanie stypendiów „Mistrz” i „Nie zagubić talentu”.

Następnego dnia, razem z pozostałymi laureatami uczestniczył w zmaganiach praktycznych obejmujących obsługę gościa zagranicznego w pokoju hotelowym, recepcji i restauracji. Wszystkie te zadania odbywały się w hotelu Ibis w Warszawie. Podczas wykonywania zadań konkursowych trzeba było wykazać się swobodną komunikacją w języku angielskim oraz profesjonalnymi umiejętnościami z zakresu obsługi gościa hotelowego.

W ostatnim dniu zostały ogłoszone wyniki i okazało się, że Mateusz uplasował się na 8. miejscu w Polsce. Jest to ogromny sukces ucznia i szkoły.

Gratulacje Mateusz!!!

W czasie wolnym uczestnicy olimpiady mieli możliwość zwiedzania Warszawy😊

Do Olimpiady uczeń przygotowywał się pod kierunkiem mgr inż. Iwony Kwater.