Aktualności

Technik reklamy na wystawie Koła Projektowania Plakatu B1 w WDK w Rzeszowie

W dniu 4 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 2F w ramach innowacji „Wycieczki szkoleniowe dla technika reklamy” udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury, aby obejrzeć wystawę plakatów „B1 z WSIZ”.

Młodzież miała możliwość oglądnąć najlepsze prace członków Koła Projektowania Plakatu. Autorami wystawy są studenci oraz absolwenci WSIiZ, realizujący swoje plakaty pod opieką artystyczną dr Patrycji Longawy. Projektowanie plakatu to jedna z najbardziej wymagających dziedzin sztuki. Na ekspozycji uczniowie zobaczyli plakaty typograficzne, bazujące na malarstwie cyfrowym oraz ilustracyjne, poruszające różnego rodzaju problemy społeczne takie jak przemoc wobec kobiet, uzależnienia czy nierówność płci, a także plakaty kulturalne.

Organizatorzy wyjścia i opiekunowie młodzieży: Edyta Kraska, Dominika Surmacz, Paweł Muszyński.

Dostępność strony