Aktualności

Technik reklamy w Radiu Via

15 listopada 2023 r. uczniowie klasy 2F, w ramach innowacji „Wycieczki szkoleniowe dla technika reklamy” uczestniczyli w wycieczce szkoleniowej do Radia Via w Rzeszowie.

Ksiądz dr Jakub Nagi – dyrektor radia przybliżył uczniom  historię powstania tej rozgłośni. Młodzież zwiedziła Newsroom, a także trzy nowoczesne, wyposażone w profesjonalny sprzęt studia emisyjne i produkcyjne.

Pan Grzegorz Budak, redaktor muzyczny i prezenter Radia Via, zaprezentował uczniom możliwości techniczne studia, jak również nagrywanie „setki” (jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych do przygotowania pełnej informacji z terenu).

Młodzież zdobyła także wiele informacji dotyczących tworzenia i emisji spotów reklamowych.

Była to niezapomniana lekcja reklamy w praktyce.

Organizator wyjścia i autor innowacji: Edyta Kraska.

Opiekunowie: Edyta Kraska, Tomasz Doktór.

Dostępność strony