Aktualności

WIGILIA KRESOWA

video
play-sharp-fill

Nasza szkoła wraz z ZSG w Rzeszowie była gospodarzem wydarzenia organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu pod patronatem Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Lekcja poświęcona dziedzictwu kulinarnemu Kresów Dawnej Rzeczypospolitej miała charakter online, a jej transmisja odbyła się poprzez kanał portalu Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej na platformie YouTube.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili  Podkarpacki Kurator Oświaty – Pani Małgorzata Rauch i Marszałek Województwa Podkarpackiego – Pan Władysław Ortyl oraz Dyrektorzy w/w szkół a także zaproszeni goście.

Imprezę  poprowadził Pan Mieczysław Czytajło – znawca i miłośnik Kresów.

Uczennice, które reprezentowały naszą Szkołę, to: Wiktoria Bassara, Zuzanna Cach i Anna Karnas z klasy 3 Bs pod opieką nauczycieli p. Renaty Skoczylas, p. Agnieszki Węglowskiej i p. Agnieszki Wójcik

Dostępność strony