233. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

We wtorek 30 IV w Zespole Szkół nr 3 w Rzeszowie odbyła się akcja patriotyczna z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W tym dniu ubrani odświętnie uczniowie klas 1a, 2a, 2c, 2e i 3d w czasie  długiej  przerwy rozdawali na korytarzach przygotowane przez p. Michalinę Chudzik gazetki, zawierające najważniejsze informacje na temat wspomnianych wydarzeń oraz krzyżówkę, pozwalającą powtórzyć i sprawdzić stan wiedzy. Jednocześnie opieką p. Wiesława Pyzi, członkowie szkolnego chóru oraz młodzież dbająca o nagłośnienie, uświetnili obchody rocznicowe patriotycznymi utworami. Śpiew, dźwięki pianina i akordeonu oraz nagrania z głośników, rozniosły się po całym budynku szkoły i wciąż jeszcze brzmią echem w naszych wzruszonych sercach.

Organizatorzy wydarzenia: p. Michalina Chudzik, p. Wiesław Pyzia.

Dekoracje na parterze i w gablotach: p. Renata Skoczylas, SU