Aktualności

Bezpieczni na drodze

W dniu 2.01.2024 r. na prośbę Samorządu Uczniowskiego gościliśmy w naszej szkole instruktora nauki jazdy i techniki jazdy Pana Łukasza Szurę z „ABC PRAWO JAZDY”. W ramach zajęć „Bezpieczni na drodze”, uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję zdobyć cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdami. W trakcie zajęć, skoncentrowanych na edukacji drogowej, omówiono zasady bezpiecznej jazdy zarówno samochodem, jak i hulajnogą.

Dodatkowo, podczas zajęć „Bezpieczni na drodze”, uczniowie mieli możliwość założenia specjalnych okularów, które symulowały wizję osoby mającej 1,5 promila alkoholu we krwi. Ta praktyczna symulacja stanu nietrzeźwości miała na celu uświadomienie uczniom, jak alkohol wpływa na zdolność skupienia
i reakcji podczas prowadzenia pojazdu.

Zajęcia nie tylko skupiły się na przekazywaniu suchych faktów, ale także na rozwijaniu umiejętności praktycznych, które uczniowie mogą zastosować w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do kształtowania bezpiecznych nawyków, które towarzyszyć im będą na drodze przez całe życie.

Cieszymy się, że nasza współpraca z „ABC PRAWO JAZDY” umożliwia uczniom otrzymanie dodatkowych
2 godzin jazdy podczas kursu, po okazaniu legitymacji szkolnej. To nie tylko nagroda dla zaangażowanych uczniów, ale również krok w kierunku pełniejszego zrozumienia zasad ruchu drogowego!

Dostępność strony