Aktualności

Olimpiada wiedzy o żywieniu

WSPANIAŁY SUKCES – NASZE UCZENNICE NAJLEPSZE NA PODKARPACIU

W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ŻYWIENIU 😊😊😊

Z nieukrywaną radością informujemy, że to już 9. rok z rzędu, kiedy uczniowie naszej szkoły są najlepsi na całym Podkarpaciu w olimpiadzie żywieniowej. Uczennica klasy 5 BS, Karolina Cholewa  zajęła I miejsce w województwie podkarpackim, a Katarzyna Świeboda z klasy 3 B uplasowała się na III miejscu. Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
W eliminacjach okręgowych wzięło udział 723 uczniów liceów i techników z całej Polski.

W klasyfikacji generalnej, Karolina uplasowała się na miejscu 8. w Polsce, a Kasia znalazła się na 19. miejscu w Polsce.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym „ dietetyczkom” i życzymy powodzenia na etapie centralnymktóry odbędzie się w dniach 21 – 23 marca 2024 roku w SzczecinieUczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani mgr inż. Anny Ulan

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu jest ściśle powiązana z interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, jaką jest nauka o żywieniu. Olimpiada jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w zdrowie społeczeństwa. Organizatorem Olimpiady jest Pomorski Uniwersytet Medyczny

i Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dostępność strony