Aktualności,  Ogłoszenia

„Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień”

W piątek 26 kwietnia 2024 r., pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych absolwentów. Takie uroczystości  są okazją do wspomnień i podziękowań. W swoich wystąpieniach, choć kierowanych do różnych odbiorców, pani dyrektor dr Katarzyna Nowak i przedstawiciele maturzystów, Patrycja Socha i Jakub Gugała, mówili o tym samym – wdzięczności za pracę i poniesionym wysiłku w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy, o obawach i nadziejach, decyzjach, które trzeba będzie podjąć i przyszłości, jaką się zbuduje. Pani Dyrektor wspomniała również o osiągnięciach tegorocznym absolwentów i ich wielkim wkładzie w rozwój szkoły.

Podczas uroczystości absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz wręczono najlepszym absolwentom świadectwa z wyróżnieniem.

Atmosfera wydarzenia była nasycona emocjami – od radości po smutek, od podekscytowania po nostalgię, szczególnie wtedy, gdy na końcu uroczystości odśpiewano wspólnie piosenkę „ Ostatni raz w mojej klasie” zespołu Manchester.

Zakończenie roku szkolnego dla absolwentów było czasem refleksji, emocji i radości. To właśnie wtedy przekroczyli symboliczny próg, przechodząc z etapu młodzieńczych lat nauki do dorosłego życia, pełnego nowych wyzwań i możliwości.

W TVP3 można obejrzeć krótką relację z tego wydarzenia:

https://rzeszow.tvp.pl/77217764/maturzysci-zakonczyli-rok-szkolny-przed-nimi-egzaminy

Absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego oraz szczęścia na maturze. Trzymamy za Was kciuki!

Akademię poprowadzili: Alicja Kasprzyk z kl. 2F i Mateusz Rzucek z kl. 3D.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z klasy 3D oraz Oliwia Maziarz z kl. 2F (śpiew)

Przygotowanie i organizacja wydarzenia: Katarzyna Łysikowska

Dostępność strony