Aktualności,  Ogłoszenia

Ogólnopolska Olimpiada Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju

W dniach 15 – 16 marca 2024 r., Michał Żmuda, uczeń klasy 5as technika analityka wziął udział w III etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju. Olimpiada odbyła się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Do finału zakwalifikowało się 50 uczniów z całej Polski, w tym, jako jedyny z Podkarpacia uczeń naszej szkoły.

Olimpiada składała się z dwóch etapów: pierwszego, gdzie rozwiązywane były pięciogodzinne zadania teoretyczne, w drugim dniu miała miejsce ośmiogodzinna część doświadczalna – praktyczna w laboratorium analitycznym.

Olimpiada była bardzo trudna, wymagająca i wyczerpująca.

Gratulacje Michale za udział w III etapie!!!

Przygotowanie do olimpiady i opieka mgr inż. Monika Kluz-Kula.

Dostępność strony