Aktualności

KOLEJNY WIELKI SUKCES NATALII JASIŃSKIEJ I ILONY KOŁODZIEJ 

Z radością informujemy, że uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych  – Natalia Jasińska z klasy 4 BS i Ilona Kołodziej z 4 BG zakwalifikowały się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. W eliminacjach okręgowych wzięło udział 765 uczniów liceów i techników  z całej Polski. Natalia uplasowała się na 7. a Ilona na 21. miejscu w Polsce.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym „dietetyczkom” i życzymy powodzenia na etapie centralnym.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu jest ściśle powiązana z interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, jaką jest „nauka o żywieniu”, zajmującą się współzależnością między pożywieniem człowieka a jego zdrowiem i życiem. Olimpiada jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w zdrowie społeczeństwa. Organizatorem Olimpiady jest Pomorski Uniwersytet Medyczny i Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Eliminacje centralne odbędą się w dniach 22 – 24 marca 2023 roku w Szczecinie.

Do olimpiady uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Anny Ulan.

Dostępność strony