Aktualności

PMU – „Poznajemy dziedzictwo kulturowe Europy” rozpoczyna wiosenne wyjazdy w ramach współpracy międzynarodowej

23 kwietnia późnym popołudniem 19-osobowa grupa uczniów wraz z 3 opiekunami rozpoczęła realizację mobilności w ramach programu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów w Rzymie. Pomimo trudności związanych z opóźnieniem lotu już w poniedziałek rano rozpoczęli oni swoje działania projektowe wraz z młodzieżą z rzymskiej szkoły Liceo Scientifico Francesco d’Assisi. Powitała ich Liliana d’Arpino – nauczycielka, która w tej szkole zaangażowana jest w różne działania erasmusowe, i która od kilku lat współpracuje z polskimi szkołami z Podkarpacia.

Pierwszym punktem pobytu młodzieży w Rzymie była wycieczka edukacyjna na Monte Cassino. Młodzież miała możliwość zobaczyć przepiękny klasztor oo. Benedyktynów, którego ruiny zdobyli w 1944 r. polscy żołnierze, dowodzeni przez gen. Andersa, a także polski cmentarz, na którym spoczywają żołnierze polegli w czasie krwawych walk o wzgórze oraz ich dowódca, który dołączył do nich w 1970 r. i zażyczył sobie pochówku właśnie w tym miejscu.

Do śledzenia codziennych relacji z naszego pobytu zapraszamy na blog projektowy na stronie www.projektyzs3.rzeszow.pl, a także na FB: https://www.facebook.com/groups/1320745391815550/
i Instagramie: https://instagram.com/rzym.grupa1?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Opiekunowie: Danuta Chmura, Monika Duda, Agnieszka Kunicka

Koordynator Projektu: Katarzyna Nowak

Dostępność strony