Aktualności

Pocztówka z Rimini – zapoznanie z zakładami

Drugi dzień pobytu w Rimini przywitał nas błękitnym niebem i pięknym słońcem. Zaraz po śniadaniu zostaliśmy bardzo ciepło powitani przez przedstawicieli organizacji przyjmującej „Vespucci 1-11” – pana Mario Pappano, panią Elenę, panią Alessandrę i panią Agatę. Poznaliśmy, co w praktyce oznacza włoska gościnność.

Poniedziałek to wymarzony dzień by odwiedzić nasze zakłady stażu. Wraz z paniami Alessandrą i Agatą poznaliśmy opiekunów i obowiązujące w zakładach pracy zasady, godziny pracy oraz zakres naszych czynności i obowiązków. Czas pracy jest bardzo różny. Jedni rozpoczynają pracę rano, inni po południu.

W zależności od zawodu, mamy różne zakłady:

– technik lotniskowych służb operacyjnych – port lotniczy w Rimini – Airiminum 2014 spa,

– technik żywienia i usług gastronomicznych – dwie restauracje: VESPUCCI 1-11 SRL – LA TAVERNA DEGLI ARTISTI i E-VESPUCCI SAS DI MILU’ EC,

– technik reklamy – cztery agencje reklamowe: FOTO VIDEO PLAY RIMINI, NEON RIMINI GROUP SRL, LITOINCISA87 DI CANGIANI SILVANO, GIORGINI ROBERTO & C. SAS, ALMAR SR.

Od wtorku rozpoczynamy już właściwą praktykę.

Po południu poznawaliśmy uroki starej części Rimini, a następnie poszliśmy na plażę, by zażywać kąpieli, zarówno wodnych, jak i słonecznych.

Pozdrawiamy dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, wychowawców w internacie, wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły – młodzież wraz z opiekunkami: Edytą Kraską i Danutą Chmurą.

Dostępność strony