SPOTKANIE OPŁATKOWE

7 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół nr 3 w Rzeszowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla uczestników 9-1 Hufca Pracy, uczących się praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie, zorganizowane przez kadrę 9-1 hufca Pracy w Rzeszowie przy wsparciu finansowym Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie.

Wydarzenie miało bardzo świąteczny charakter ze względu na obecność Dyrekcji ZS nr 3 w Rzeszowie, wychowawców oraz pedagogów szkolnych tejże szkoły. Wigilijna uroczystość rozpoczęła się symbolicznym przełamaniem opłatka przez Panią Komendant Hufca Joannę Murias oraz życzeniami, a w prawdziwie świąteczny nastrój  wprowadziła odśpiewana przez uczestników Hufca kolęda „Wśród nocnej ciszy…”. Nie zabrakło tez tradycyjnych polskich potraw wigilijnych: barszczu czerwonego z uszkami, pierogów z kapustą i ziemniakami, słodkiego makowca i serowca z rodzynkami oraz aromatycznych, pięknie udekorowanych pierników, wykonanych przez uczniów klasy trzeciej Szkoły Branżowej pod profesjonalnym okiem wychowawcy klasy p. Renaty Mazur -Bukały.

Na spotkaniu panowała rodzinna atmosfera, dużo serdeczności oraz duchowa refleksja nad istotą Bożego Narodzenia.

W imieniu kadry wychowawców 9-1 HP w Rzeszowie, wszystkim naszym uczestnikom życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych spokoju, miłości i rodzinnego ciepła oraz wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji planów w nadchodzącym Nowym 2024 Roku.