Aktualności

SPRAWNY W ZAWODZIE W RZESZOWIE

W dniu 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Rzeszowie odbył się lokalny etap konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategorii kucharz. Organizatorem przedsięwzięcia był 9 – 1 Hufiec Pracy w Rzeszowie  we współpracy z Dyrekcją Szkoły oraz p. Renatą Mazur –Bukałą, nauczycielem przedmiotów zawodowych. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Branżowej I Stopnia.

Zmagania konkursowe obejmowały część teoretyczną oraz praktyczną. Młodzież przygotowała przystawkę w postaci kremu z białych warzyw z skarmelizowaną gruszką i prażonymi migdałami oraz danie główne – pierś kurczaka sous vide z sosem miętowym, puree z marchewki oraz zblanszowanymi listkami brukselki z kleksami zielonej oliwy.

Po zaprezentowaniu swoich dań, komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Karolowi Woźniakowi, który będzie reprezentował Hufiec na etapie wojewódzkim konkursu, drugie-  Zofii Soleckiej, a trzecie – Maciejowi Stecowi.

Uczniowie niebawem przystąpią do egzaminów zawodowych, a udział                           w konkursie był wyjątkową okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a także porównania się w rywalizacji z innymi.

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias, komendant 9-1 HP

Dostępność strony