Aktualności,  Ogłoszenia

Sztuczna inteligencja w grafice i multimediach

W ramach podpisanego Porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół nr 3, a WSIZ w dniu 24 stycznia 2024 r. odbyły się zajęcia w ramach innowacji z zakresu grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej pt. „Sztuczna inteligencja w grafice i multimediach”.


Dwugodzinne zajęcia prowadził pan dr Mikołaj Birek – asystent w Katedrze Projektowania Graficznego, autor wielu wystaw indywidualnych, animacji, teledysków i realizacji multimedialnych.
„Ciekawa lekcja” realizowana była w klasach 1F oraz 2 F – technik reklamy.


W obecnym czasie bardzo popularne w reklamie stało się wykorzystanie technologii AI. Prowadzący, w bardzo ciekawy sposób, omówił modele i wykorzystanie generatorów obrazów, a także jak sztuczna inteligencja wpływa na świat grafiki i projektowania. Zaprezentowane na zajęciach przez pana doktora Birka projekty z wykorzystaniem AI zafascynowały młodzież jakością i pomysłowością.


Uczestnictwo w „Ciekawej lekcji” oraz przekazana przez prowadzącego wiedza i umiejętności były cennym doświadczeniem dla naszej młodzieży.
Organizatorzy i opiekunowie klas: Edyta Kraska i Dominika Surmacz.

Dostępność strony