Aktualności

Dzień Hiszpańsko – Włoski

Mikołajkowy Dzień Hiszpańsko- Włoski

W dniu 4.12.2023r. odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Dzień Hiszpańsko- Włoski, który uświetnili goście z Politechniki Rzeszowskiej: Pani Kierownik do współpracy Międzynarodowej pani Edyta Ptaszek oraz przebywający na Erasmusie studenci z Hiszpanii i Włoch: Coral Sánchez París, Jaime Juan Bernal Jacobo, Antonio Onali, Alex Voltattorni, Martina Bazzarin.

Mogliśmy również liczyć na naszych zaprzyjaźnionych Włochów Christiana Valsecchi i właściciela restauracji ”Italia da Bere” Massimiliano Bondioli, który zasponsorował dwie nagrody główne, dwa zaproszenia na kolację do swojej restauracji.

Program Dnia Hiszpańsko- Włoskiego:

  1. Prezentacje o Hiszpanii i Włoszech przygotowane przez obcokrajowców.
  2. Quiz wiedzy o Hiszpanii i Włoszech.
  3. Karaoke – wspólna zabawa.
  4. Degustacja potraw kuchni polskiej, hiszpańskiej i włoskiej przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

Wyniki Quizu o Hiszpanii:

I miejsce zajęła Emilia Skubisz

II miejsce Krystian Ciebiera

III miejsce Oliwia Pasternak

Wyniki Quizu o Włoszech:

I miejsce Leon Pieniążek

II miejsce Aleksandra Małek

III miejsce Martyna  Kot

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji Dnia Hiszpańsko – Włoskiego.

Organizatorzy:

Danuta Chmura

Monika Duda

Małgorzata Soja – Durek

Dostępność strony