Aktualności

Warsztaty doradztwa zawodowego

WARSZTATY DORADZTWA ZAWODOWEGO „WIDZĘ SIEBIE W TYM ZAWODZIE! NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W PORADNICTWIE ZAWODOWYM”.

W dniach 23, 24, 25, 27 października br. oraz 14, 15, 17 listopada br. w ramach projektu pracownicy WUP w Rzeszowie już kolejny raz poprowadzili warsztaty w naszej szkole. Uczestniczący w nich uczniowie dzięki technologii VR, mogli poznać wirtualny świat danego zawodu oraz wykonać charakterystyczne dla niego czynności. Wykreowanie sztucznej rzeczywistości pozwoliło „zanurzyć” uczniów w wirtualnym świecie danego zawodu, okazało się też szczególnie istotne w treningu funkcji poznawczych i symulacji prawdziwych sytuacji w zawodzie.

Projekt otworzył przed naszymi uczniami możliwość zdobycia ważnej dla nich wiedzy i skonfrontował oczekiwania ze stanem rzeczywistym.

W projekcie wzięli udział uczniowie z klas: 1a, 1b, 1d, 1e, 3a, 3b, 3f, 4a, 4b, 4c, 4d, 5cs, 5ds, 5es, 5fs.

Projekt edukacyjny „Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym” jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Koordynator: Agnieszka Belcer

Dostępność strony