Aktualności

Historyczne wędrówki po Europie „Granada w oczach współczesnej młodzieży”

Zakończył się już tygodniowy pobyt uczniów klas trzecich, uczących się we wszystkich zawodach w hiszpańskiej szkole Ave Maria Casa Madre w Granadzie.

To już trzecia i ostatnia grupa, która w ramach trzeciego naboru Ponadnarodowej Mobilności Uczniów, uczestniczyła w działaniach projektowych wraz z hiszpańską młodzieżą. Uczniom towarzyszyło trzech opiekunów z ramienia szkoły, którzy wspierali ich językowo i organizacyjnie: Magdalena Marzęta, Hubert Chruściński i Maciej Szeliga. Podczas wspólnych zajęć z hiszpańską młodzieżą, uczniowie opracowali m.in.: makietę miasta Granada, prezentację multimedialną „Spacerem po historycznych miejscach Granady”.

Uczestniczyli także w warsztatach międzykulturowych, a na zakończenie wspólnych działań, rozegrali mecz piłki siatkowej. Podczas pobytu uczniowie poznali nie tylko Granadę, ale także okolice, gdyż po zajęciach lekcyjnych wybrali się nad morze do Nejra Caves do uroczych jaskiń położonych w Górach Sierra de Almijara w regionie Andaluzji, a także na hiszpańską plażę.

Podsumowując: w ramach PMU na projekt „Historyczne wędrówki po Europie – Granada w oczach współczesnej młodzieży” wyjechały trzy 14-osobowe grupy pod opieką 9 nauczycieli. Każda z grup uczestniczyła w zaplanowanych działaniach mobilnościowych wraz z hiszpańską młodzieżą po 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Każda z grup podsumowała swoje działania krótkim filmem, który powstał na zakończenie pobytu.

Cieszymy się, że kolejny projekt został uwieńczony sukcesem, młodzież poznała kolejne zakątki Europy, inną kulturę i obyczaje, a także system edukacji innego kraju. Wyjazd na mobilność, wielu z nich otworzy szersze spojrzenie na europejski wymiar edukacji i pracy i w przyszłości pozwoli podejmować odważne wybory,  zarówno edukacyjne jak i zawodowe.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym

Dostępność strony