Aktualności

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

„Promujemy zdrowie nie dlatego, że jest ważne, ale dlatego, że bez niego wszystko inne jest nieważne”.

W dniach 03-04 czerwca 2022 roku w Łodzi odbyły się eliminacje centralne Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Z wielką radością informujemy, że  Natalia Jasińska, uczennica technikum żywienia i usług gastronomicznych uzyskała tytuł FINALISTY.

Natalia pokonała wszystkich uczestników wcześniejszych etapów i reprezentowała nie tylko naszą szkołę, ale całe Podkarpacie. Etap centralny obejmował rozwiązanie testu składającego się ze 100 zadań, w których znalazły się pytania obejmujące prawidłowe żywienie, profilaktykę różnych chorób cywilizacyjnych, metabolicznych, nowotworowych i zakaźnych, zarówno bakteryjnych jak i wirusowych, a także ekologię. Po rozwiązaniu testu przyszedł czas na prezentację akcji prozdrowotnej. Natalia przedstawiła różne aspekty cukrzycy pod tytułem „Cukier – mały słodki drań” oraz akcję dotyczącą pracy naszego mózgu czyli „Czym nakarmić mózg”. Uczennica pięknie reprezentowała naszą szkołę i całe województwo.

Na ręce Dyrekcji Szkoły, Komitet Główny Olimpiady skierował List Gratulacyjny z podziękowaniami za zaangażowanie w działania profilaktyczne w promocji zdrowia i zdrowego stylu życia. Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie, podejmujemy wiele działań, które przyczyniają się do podniesienia świadomości w zakresie działań, które znacząco wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Szczególnie wyróżniają się tutaj uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, gdzie podczas zajęć z podstaw żywienia człowieka i dietetyki uczniowie poznają tajniki tej jakże ważnej dla każdego człowieka dziedziny wiedzy.

Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów!

Do Olimpiady uczennicę przygotowywała p. mgr inż. Anna Ulan

Dostępność strony