Aktualności

Młodzież zdobywa kolejne doświadczenia zawodowe we włoskim Rimini

Mija już drugi tydzień praktyk zawodowych uczniów kształcących się w zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych. W nadmorskim włoskim Rimini, uczą się od najlepszych fachowców w branży lotniczej, reklamowej i żywieniowej. Uczniowie na lotnisku realizują zadania związane z odprawą biletowo-bagażową, kontrolą bezpieczeństwa pasażerów, wykonują czynności związane z obsługą podróżnych w terminalu, a także uczestniczą w boardingu pasażerów na pokład samolotu.

Kształcący się w zawodzie technik reklamy, realizują praktyki w agencjach reklamowych: Neon Rimini Group SRL, Foto Video Play Rimini, Tipografia Bizzocchi, AiRimini.  Zadania, które wykonują w zakładzie to: obróbka zdjęć do ulotek i folderów w programie graficznym, projektowanie graficzne kalendarzy, wizytówek, ulotek, folderów i broszur reklamowych oraz tworzenie bazy danych klientów agencji reklamowej.

Uczniowie z zawodu technik żywienia usług gastronomicznych, realizują praktyki zawodowe w hotelu Capri, hotelu Milton, restauracji Osteria e Pataca oraz w restauracji Taverna degli Artisti. Praktykanci uczą się, jak przygotować tradycyjne włoskie potrawy. Poznają również zasady i techniki łączenia makaronów, owoców morza i ryb, przygotowują śniadania i obsługują gości.

 

Dostępność strony