Aktualności

Podsumowanie praktyk „Grecja kluczem do sukcesu zawodowego”

W niedzielę, 05.06.22 nad ranem, wróciła do Rzeszowa grupa 19 uczniów naszej szkoły, którzy realizowali swoje praktyki w greckiej  Paralii, w ramach projektu Erasmus +, „Grecja kluczem do sukcesu zawodowego”.

W projekcie uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodach: technik analityk, technik hotelarstwa oraz technik eksploatacji portów i terminali. Praktyki  trwały 2 tygodnie i odbywały się w trzech zakładach pracy, znajdujących się w Paralii i jej okolicach. Były to: laboratorium mleczarni Farma Pieria, hotel Honorata i firma logistyczna Trofo Express. Młodzież realizowała zaplanowany w projekcie program, poznawała organizację pracy i wyposażenie greckich zakładów pracy oraz stosowane w nich procedury. Zdobyła cenne doświadczenie zawodowe, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Nawiązała również kontakty z greckimi współpracownikami i pracodawcami.

Na zakończenie praktyk, wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty, które z pewnością będą im pomocne w zdobyciu pracy, po zakończeniu szkoły.

W weekendy i po pracy realizowany był program kulturowy. Uczestnicy projektu zwiedzili Saloniki, Meteory i wyspę Skiatos, wzięli udział w grze miejskiej i dyskotece, zorganizowanej przez naszego greckiego partnera. Był też czas na opalanie, kąpiel w ciepłym morzu, oglądanie spektakularnego wschodu słońca na plaży, a także na samodzielne spacery po Parali i poznawanie smaków kuchni greckiej.

Podróż w obie strony była komfortowa. Trasę Saloniki- Kraków pokonaliśmy samolotem niemieckiego przewoźnika lotniczego Lufthansa, z przesiadką w jedną stronę w Wiedniu, a z powrotem we Frankfurcie. Młodzież ze szczególnym zainteresowaniem oglądała niemieckie lotnisko, należące do największych na świecie.

Podczas całego pobytu, uczniowie nauczyli się samodzielności i odpowiedzialności, a także radzenia sobie w nowych, czasem trudnych sytuacjach. Dzięki temu nabrali pewności siebie. Doświadczenie zdobyte podczas praktyk na pewno pomoże  w przyszłej karierze zawodowej i wpłynie na lepsze i skuteczniejsze funkcjonowanie na rynku pracy.

Opiekunowie grupy: Sabina Stecka i Iwona Kwater.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym

Dostępność strony