Ogłoszenia

LEKCJA BANKOWA W ODDZIALE NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO

Dnia 5 kwietnia br. klasa 1a wzięła udział w lekcji bankowej w Oddziale Okręgowym NBP w Rzeszowie. Pani Monika Mularz-Dobrowolska – specjalista ds. komunikacji społecznej NBP O/Rzeszów przeprowadziła ciekawą lekcję na temat funkcjonowania banku, pokazała jak rozróżnić fałszywe banknoty od prawdziwych oraz oprowadziła po minimuzeum banku.

Ciekawość młodzieży wzbudziły worki z pociętymi banknotami o równowartości 300 tys. zł, 600 tys. zł, 1,5 mln zł, a nawet 6 mln zł. Na koniec każdy z uczniów mógł zamienić bilon w specjalnie przygotowanych do tego maszynach. Wizyta w NBP bardzo podobała się uczniom. W końcu każdy marzy „gdybym był bogaty…”.

Opiekunowie wycieczki: Agnieszka Belcer, Katarzyna Fąfara-Czuryło

Dostępność strony