Ogłoszenia

WIZYTA W NARODOWYM BANKU POLSKIM ODDZIAŁ W RZESZOWIE

Dnia 3 kwietnia br. klasa 2c uczestniczyła w lekcji bankowej w rzeszowskim Oddziale Narodowego Banku Polskiego. Spotkanie poprowadziła Pani Monika Mularz-Dobrowolska – specjalista ds. komunikacji społecznej NBP O/Rzeszów, która opowiedziała o misji i zadaniach Narodowego Banku Polskiego.

Uczniowie poznali sposoby zabezpieczania banknotów i nauczyli się jak rozpoznawać fałszywe pieniądze. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzania minimuzeum – stare sejfy i staromodne urządzenia do liczenia monet zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Na koniec każdy z uczniów mógł zamienić „skarbonkowe” drobniaki w specjalnie przygotowanych do tego maszynach. Wycieczka do Oddziału NBP w Rzeszowie była niezwykle interesującą lekcją w praktyce.  

Opiekunowie wycieczki: Agnieszka Belcer, Barbara Chuchla

Dostępność strony