Aktualności

Park Logistyczny Rogoźnica

6 października uczniowie klasy 3 ds z kierunku technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce szkoleniowej do Parku Logistycznego Rogoźnica.

W pierwszej kolejności uczniowie zostali zapoznani z zasadami BHP obowiązującymi w magazynie.  Dyrektor oddziału Rohling SUUS Logistic w Rzeszowie, Łukasz Lasek podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze łańcucha dostaw.  Następnie oprowadził  po magazynie typu cross-dock, prezentując, jak funkcjonuje taki magazyn oraz zasady  działania urządzeń transportu bliskiego. Kierownik magazynu Reslogistic, Tomasz Ataman zapoznał uczniów z zasadą działania skanerów i terminali -zaawansowanych urządzeń, pozwalających na zdalną i szybką wymianę danych pomiędzy użytkownikiem a systemem informatycznym za pośrednictwem Wi-fi lub LTE a także sposób użytkowania wózka wysokiego składowania.

W trakcie oprowadzania po magazynach, uczniowie mieli możliwość zobaczyć, w jaki sposób odbywa się proces przyjmowania, składowania, kompletacji oraz wydawania towarów z magazynu. Podczas spotkania z ekspertami, uczniowie zostali zaproszeni do odbycia praktyk w obu firmach.

 

Pobyt w Parku Logistycznym Rogoźnica był bardzo interesującym doświadczeniem. Młodzież miała okazję utrwalić zdobytą wiedzę teoretyczną oraz zobaczyć, jak ją można zastosować w praktyce.

Opiekę na nad uczniami sprawowały pani Anna Górniak i pani Elżbieta Bród-Sikora.

 

Dostępność strony