Aktualności

Szkolne wyjście do Kina Helios w ramach projektu edukacyjnego KINO NA TEMAT

Czy można być spełnionym w obliczu śmiertelnej choroby? Czy pomaganie zawsze ma sens? Czy człowiek może się zmienić? To jedne z wielu pytań, które zostały postawione w poruszającym filmie „Johnny”, w którego projekcji, w dniu 16 września, uczestniczyło 27 klas z naszej szkoły.
Biografia księdza Jana Kaczkowskiego jest obrazem z bardzo mocnym przekazem dla młodego odbiorcy. Bezkompromisowa postawa duchownego udowadnia, że od bycia przyzwoitym człowiekiem nie warto się wymigiwać. Historia opowiedziana z perspektywy jednego z podopiecznych księdza, Patryka, pokazała, że człowiek, przy wsparciu bliskich, jest w stanie poradzić sobie z każdą, nawet najtrudniejszą sytuacją, a zmiany na lepsze zawsze są możliwe.
Obraz w reżyserii Daniela Jaroszka niesie bardzo głębokie przesłanie – każdy z nas zasługuje na drugą szansę, a obecność i czas są najcenniejszymi wartościami, które możemy ofiarować innym.
Film z pewnością będzie dobrą podwaliną do dalszych rozmów z młodzieżą na temat empatii i przyzwoitości. Po seansie w ramach projektu „Kino na temat”, młodzież obejrzała krótki materiał edukacyjny, traktujący o sposobach radzenia sobie z emocjami. Jako jeden z przykładów został podany wolontariat, dzięki któremu młody człowiek może w oczywisty sposób pomóc innym, ale i sobie jednocześnie.
Organizator wyjścia – K. Dawidowska
Notatka – K. Winiarska

Dostępność strony