Aktualności,  Ogłoszenia

SZKOLNE WYJŚCIE DO Kina Helios NA FILM „KOS”

W dniu 26.03.2024 r. uczniowie 25 klas naszej szkoły wybrali się do kina Helios na historyczny film akcji „Kos”, który w nieszablonowy sposób przybliżył im postać Tadeusza Kościuszki, Naczelnika powstania z 24.03.1794 r. oraz bohatera wojny o niepodległość USA.

Projekcję poprzedził krótki film edukacyjny, nawiązujący do polskiej sytuacji polityczno-społecznej w XVIII wieku: zrywu solidarnościowego Polaków przeciwko przemocowemu wrogowi – Rosji oraz trudnych relacji szlachecko-chłopskich.

Film niesie za sobą ponadczasowe przesłanie: wspólnota ludzi, której dziś tak bardzo potrzebujemy, może mieć ogromną moc sprawczą w obliczu zagrożenia, niezależnie od podziałów i różnicy poglądów.

Organizator wyjścia: K. Dawidowska.

Dostępność strony