Aktualności,  Ogłoszenia

Wielki sukces naszej uczennicy Joanny Gut!

Joanna Gut, uczennica klasy 5 as została laureatką XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej!!!

Olimpiada odbyła się w Bydgoszczy w dniach 19-20.03.24. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 36 uczniów, którzy najlepiej wypadli podczas zmagań w 10 okręgach na terenie całego kraju.

Pierwszego dnia etapu finałowego uczestnicy pisali bardzo trudny test obejmujący zagadnienia związane z hotelarstwem, turystyką i tematem przewodnim tegorocznej olimpiady, jakim była „Turystyka biznesowa”.

Po części pisemnej tylko 15 uczniów, a wśród nich Asia, zakwalifikowało się do etapu praktycznego. Następnego dnia uczniowie prezentowali swoje umiejętności związane z obsługą gościa w recepcji, w języku angielskim oraz z obsługą konsumenta w restauracji.

Asia wykazała się sporymi umiejętnościami, odpornością na stres i bardzo dobrą postawą i w rezultacie zajęła dziesiąte miejsce w Polsce.

Serdeczne gratulacje!!!

Taki wynik pozwoli jej na uzyskanie stypendiów z różnych programów stypendialnych.

Udział w centralnej olimpiadzie hotelarskiej to równieżeż możliwość przebywania w hotelach o wysokim standardzie, korzystania z wykwintnych restauracji oraz zwiedzania Bydgoszczy, a także poznania młodych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Do Olimpiady uczennica przygotowywała się pod kierunkiem mgr inż. Iwony Kwater.

Dostępność strony