Aktualności

Wycieczka do Hotelu Holiday Inn Express® Rzeszów Airport

W dniu 28 marca 2022 roku uczniowie klasy II a w zawodzie technik hotelarstwa pod opieką nauczycielek przedmiotów zawodowych mgr inż. Iwony Kwater i mgr Moniki Płonki, odbyli wycieczkę szkoleniową do hotelu Holiday Inn Express® Rzeszów Airport w Jasionce, który znajduje się w pobliżu lotniska Rzeszów Jasionka i centrum konferencyjnego G2A Arena.

Hotel Holiday Inn Express® Rzeszów Airport należący do międzynarodowej sieci InterContinental Hotels Group, ściśle współpracuje z naszą szkołą, a klasy technikum hotelarskiego objęte są jego patronatem.

Hotel posiada 120 pokoi w standardzie trzech gwiazdek, restaurację, która może pomieścić 100 osób, bar, dwie sale konferencyjne, parking oraz szybkie WiFi. Oferta hotelu jest skierowana przede wszystkim do gości biznesowych. Holiday Inn Express jest hotelem czwartej generacji. Oznacza to dostępność do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych dla gości oraz wspólne przestrzenie, które ułatwiają integrację. Pokoje w hotelu są mniejsze od standardowych, ale bardziej przestrzenne. W pokojach są duże okna, a na ścianach przed łóżkiem zawieszone są telewizory, zrezygnowano też w nich z niektórych typowych mebli hotelowych, np. biurek.

W czasie wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak pracuje recepcja hotelowa, obejrzeli restaurację, bar salę konferencyjną oraz wybrane pokoje hotelowe. Dowiedzieli się też jakie są zasady funkcjonowania hotelu i organizacji pracy na poszczególnych stanowiskach.

Być może zachęci ich to do odbycia praktyk w tym hotelu, a na pewno łatwiej będzie im teraz zrozumieć wiele zagadnień związanych z hotelarstwem, omawianych podczas lekcji przedmiotów zawodowych, w szkole.

Dostępność strony